Mul ei ole kopsupõletikku, aga on päikesepõletus.

Ma olen tänaseks kolm nädalat haige olnud ja eile käisin juba kopsupõletiku hirmus arsti juures, sest üleeile oli valus sisse hingata ja see ei olnud tavapärane “sõlmes närvi” valu. Õigemini ma tahtsin käia arsti juures, aga too oli puhkusel ja perearstikeskuse külastus piirdus vaid vereprooviga. Kuna olin vahelduseks söömata-joomata, siis palusin veresuhkru näitu ka kontrollida, et visiit läheks rohkem asja ette.

Näidud olid kõik väga head, ei ole mul mingit põletikku, suhkrunäit on korras, samuti hemoglobiin ja see ilmselt kajastub ka enesetundes, sest mul on juba mõnda aega piisavalt palju energiat, et igapäevaaeluga toime tulla. Ka praegu haigena ei saa kurta energiapuuduse üle, küll on mõnel päeval jaksuga probleeme – teeks ja toimetaks küll, kui keha nii sült ei oleks.

Hingamine oli valulik ilmselt köhimisest ja see mure oligi vaid ühepäevane, aga köha siiski paremaks pole läinud. Päeval ehk ei ole hullugi, aga öösiti tekib umbes tunnipikkune hoog, kus köhimine tekitab juba okserefleksi. Eelmisel nädalal oli tegelikult isegi paar sellist päeva, kus mõtlesin, et hakkan terveks saama, aga see oli vaikus enne tormi, kõik hädad algasid uuesti ja agressiivsemalt.

Poisid alles eelmisel nädalal läksid taas lasteaeda, Teine sai neli päeva kohal käia, kui juba jäi kõrge palavikuga koju. Temal õnneks oligi vaid ühepäevane palavik, nüüd on taas lasteaias ja loodetavasti peavad kõik kolm need viimased neli päeva veel vastu, järgmisel nädalal samal ajal on nad juba suvepuhkusel ja mina saan uuesti (kõrvu) puhata alles sügisel.

Tired Housewife Cleanning House with Children

Ei tea, kas on vara hakata sügist ootama? Mitte sellepärast, et lapsed ruttu lasteaeda tagasi läheksid, vaid ma lihtsalt ei ole suveinimene. Tänane ilm oli minu jaoks kaugelt liiga palav, ma ei toimi sellises soojuses ja ma ei taha üldse mõeldagi, kui palju ma pean end suvekuudel õue surema viima, sest lapsed ei taha toas varjus kükitada. Peale selle, et mul läheb soojal ajal peas veri keema, on suve miinusteks näljased putukad, tolmavad teed ja joodiku päevitus. Suvi pole veel alanudki, aga kõik need miinused juba lehvitavad mu nina all.

Täna pistsin nina kolmeks tunniks õue ja tulemus:

DSC_0030.JPG

Mul tavaliselt ei juhtu nii, aga sellel kevadel kisuvad ja tulitavad põsed juba kolmandat korda. Viimati põletasin end ära äkki aastal 2002 või nii, kui käisin vanematega Jäneda Lillelaadal, kus kandsin lillat särgikut ja valgeid pükse ning ostsin endale lemmikloomaks broilertibu. Vot nii haruldane on minu puhul päikesepõletuse saamine, et isegi pisidetailid jäävad sellest suurest sündmusest meelde.

Praegu olen päevitanud endale jalga baleriinad, retuusid, teised retuusid, selga t-särgi, kolmveerandvarrukatega pluusi ja nii edasi. Järgmisel nädalal oleks nagu põhjust vähe viisakam kleit selga panna, aga mul pole sellist, mis varjaks mu joodiku päevituse.

Sellised mured mul siis.

7 thoughts on “Mul ei ole kopsupõletikku, aga on päikesepõletus.

 1. Sügist ootama??? Ole nüüd. Lase ikka minusugustel madudel, kes suudavad funktsioneerida ainult siis, kui õues on üle 25 kraadi sooja, ka natuke elada. 😀
  Kas Su öine köha ei või olla allergiline köha? Praegu kõik õitseb, võib-olla on millegi vastu allergia tekkinud? Ma kunagi töötasin kohas, kus oli palju jahutolmu ja köhisin öösiti kopse välja. Tund jutti, voodis istuli… Jube! Muide, leevendas seda köha jäätis. Nii ma siis öösiti jäätist õgisingi.Hiljem tuli välja, et ma olen jahutolmule allergiline ja see oli allergiline köha.

  1. Ma ei usu, et allergiline on, või siis on meil lastega kõigil järsku allergia. 😀 Pigem lihtsalt tüütu viirus.

 2. Kusjuures minu arust on selle aasta päike eriti intensiivne! Sain siin fotosessiooni käigus ikka rämeda põletuse näkku ja kuigi olen nüüd kodus kübaraga ja näkku määrinud beebide 50SPF kreemi, siis nägu punetab siiamaani. Nina on lihtsalt kärnas. Ja sääsed on tänavu ERITI hüpervalusad ja neid on niiiiiii palju, et süda läheb selle pinina peale pahaks. Sellegipoolest on suvi kevade ja talve ja sügise kõrval üks nauditavamaid aegu 🙂

  1. Päike on tõesti eriti intensiivne, muidu ma ei oleks punaseks läinud.

   Sääski ei ole ma veel õnneks eriti näinud, aga ma pole muidugi päikeseloojangu ajal õues ka olnud.

 3. Oh, lõpuks ka üks minu moodi inimene! Mulle väga meeldib ujuda, mulle meeldib kui ei pea vammuseid selga toppima, kui käed ei lõhene külmast, kui teed ei ole libedad ja võib julgelt gaasi vajutada aga mulle EI meeldi suvi. Mina ka ei funktsioneeri kui on üle 20 kraadi sooja. Sel suvel imetan veel pisikest ka, ohjummel, tean juba ette kui palav mul saab olema…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *