Pesumasin või laevapiletid, selles on küsimus.

Broneerisin just laevapiletid ära ja täpselt kahe nädala pärast samal ajal loksume Soome poole. Jeee! Samuti broneerisin ära edasi-tagasi piletid jaanide ajaks, sest varsti on piletid juba ulmekallid. Mitte et praegu ei oleks, sest see kuu on meil kulunud laevapiletite peale 370 € ehk isegi rohkem, kui maksab A+++ energiaklassis pealtlaetav pesumasin, mida oleks vaja enne, kui vana vedru täielikult välja viskab.

Kui Härra käis emadepäeva paiku kodus, siis ilma autota läks Tallinki laevaga edasi-tagasi loksumine 85 € maksma, aga nüüd nädala pärast tuleb ta õnneks nii ebapopulaarsel ajal, et saab koos autoga üle lahe 39 € eest. Perega läheme Soome aga Eckeröga, sest Tallink küsis 155 € ühe otsa eest, mis on minu jaoks päris ulmeline. Samal ajal küsis Vinking 67 €, aga selle peale oleksime pidanud hakkama juba hommikul kell 6 sõitma, mis on natuke liiga vara.Ideaalselt klappis Eckerö oma 62 euro ja 40 sendiga, mis on ikka kõvasti väiksem summa Tallinki küsitust, selle kokkuhoiu nimel olen iga kell valmis pool tundi kauem seilama.

Oleks siis nii, et üks laev on alati odavam, kui teised, aga ei, hinnad on nii seinast seina, et iga kord laevapileteid broneerides tuleb uurida kolme laevafirma pakutud variante ja igaks juhuks nende Facebooki lehti ka uurida, sest äkki saab just täna piletid sooduskoodiga poole hinnaga. Sedasi on vedanud küll, aga mitte täna. Ühesõnaga päris ajamahukas töö, kui arvestada juurde ka läbirääkimised Härraga sobivate aegade suhtes.

Kuna eelmisel nädalal arvas Härra, et on vara hakata jaanideks pileteid ostma, siis jäime ilma võimalusest sõita Tallinkiga edasi-tagasi 125 € eest, mis oli siis kõige parem pakkumine hinna ja väljumisaegade suhtes. Viking oli 4 € odavam, kuid väljumisajad olid kehvad, seega need 4 € ei oleks muutunud määravaks. Küll jäi nädal tagasi valikust välja Eckerö, sest nende hind oli 150 € ja seda ei olnud vaja isegi kaaluda.

Tänaseks on tuul suunda muutnud ja me käime jaanide ajal kodus just nimelt Eckeröga, sest Tallinki hind oli tõusnud 187 € peale. Nädalaga kerkis pileti hind 62 €! Ma ei taha teada, milliseks kasvavad summad jaanipäeva nädalaks… Vikingi hind kasvas nädalaga 15 €, aga miinused jäid kõik endiselt samaks ja valituks osutus Eckerö, sest tolle 150 € oli kasvanud vaid 5 € kallimaks. Kuna tuleme väga hilja ja loksume 2,5 tundi, siis ostsin kajuti ka juurde, mis tegi lõpphinnaks 184 €. Tallinki ega Vikingi peal ei oleks samuti kajutita hakkama saanud, sest ilmselt on vastu jaanilaupäeva laevadel korralik tunglemine ja lapsed liiga väsinud, et selles tunglemises rõõmsalt vastu pidada. Tallinki online broneerimissüsteem ei võimaldanud valida ainult ühte neljast kajutit kuuele, vaid surus peale kahte ja kergitas lõpphinna 247 € peale. Ühe kahjutiga oleks hind jäänud 217 € peale, mis on siiski 33 € kallim võrreldes Eckeröga ja see number juba mängib valiku tegemisel rolli, nii et sellise kokkuhoiu eest võib küll pool tundi kauem loksuda.

SUVI30
Pilt on võetud Eckerö kodulehelt.

Kui järgmisel kuul tahaksime kolme vaba päeva sees tegeleda pesumasina ostmise ja vahetamisega, siis oleks isegi positiivne, et praegu ostetud piletite võrra on juunis rohkem vaba raha. Tegelikult on see nii või naa positiivne, sest vahetult enne jaanipäeva oleksime pileteid ostes äkki korraga pesumasinaraha välja käinud. Tallinki puhul isegi mitte äkki, vaid päris kindlasti, sest juba selle nädala lõpus võiks üks nelja väikese lapsega pere maksta kodus käimise eest 366 € ja praegu pole isegi mitte pühade aeg! Pole siis ime, miks paljud Soome kolinud pered ei saa ega taha iga kuu korra Eestis käia. Mõnel kuul on äkki vaja hoopis uus pesumasin osta, eksole.

6 thoughts on “Pesumasin või laevapiletid, selles on küsimus.

 1. Meie pere käib Eestis paari aasta tagant 😛
  Pole küll pikk maa ja hingehind, aga ei kipu sinna nii tihti.
  Meie sõidame Tallinkiga, sest teiste laevade graafik pole eriti kunagi sobinud. Pool h rohkem loksuda ka ei taha 🙂

  1. Kui nii harva käia, siis muidugi mängib mugavus põhirolli, aga kui iga kuu korra-kaks laevaga sõita, siis paneb sente lugema küll. Meil harvem välja ka ei mängi. Härra ei taha üldse Soomes olla ja ma isegi tundsin eelmisel suvel, et 5 nädalat Eestis eemal olla on ikka talumatult raske. Lapsed igatsesid ka vanaemasid nii-nii-nii väga. Ma olen muidu ammu aru saanud, et me oleme oma vanemates võib-olla isegi keskmisest rohkem kinni, kohtume igal nädalal ja kui üks nädal jääb vahele, siis hakkab juba kripeldama.

   1. Natukene kahju on küll teist, sest on aru saada, et üldiselt peate päris kokkuhoidlikult elama, aga see jaanipäevaks Eestisse tulek on ikkagi nii-nii oluline, et sellest loobuda ei suuda. Hea, et siiski loodetust pisutki odavamad piletid saite! Kõike head te perele!

    1. Me päris kokkuhoidlikult elama ei pea, aga samas kõike ka ei saa lubada, mida hing ihkab. Kodus käimisi siiski saame lubada. Asi ei ole selles, et jaanipäev nii väga oluline oleks. Lihtsalt see annab võimaluse kodus käia. 🙂 Härral jääb hing haigeks, kui ta peab juba üle 2-3 nädala järjest Soomes olema ja mul endal ka hakkas eelmisel aastal kripeldama, kui olin viis nädalat jutti eemal olnud.

     Vahelduseks on Soomes tore käia, aga päriselt seal elada ma ei tahaks. Härra tahab seda veel vähem.

 2. Kas sa navigeerid nendel veebilehtedel eesti keelses menüüs? Kui sa viitsid sebida ja aega kulutada, siis proovi nii, et vahetad keele ära. Näiteks soome, vene, inglise jne. Võrdle siis hinda. Olen avastanud, et samale reisile näiteks soome keelses keskkonnas on odavamad piletid, kui eesti keelses. Tundub jabur, aga nii on olnud 🙂 Head reisi!

  1. Tallinkiga olen proovinud ka teistpidi, aga mul on siis sama hind olnud ja pole iga kord viitsinud kontrollida. Teistega pole üldse katsetanud nii, ma isegi ei tea, miks.

   Aga jabur on see küll, et hindades teinekord vahe sees on.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *