Sõbrapäeviku küsimused

Kuna ma soovin samuti Malluka sõbrapäevikut täita ja soovin, et teie ka mu sissekannet lugeda saaksite, siis täidan selle enda “vihikusse”. Muide, meil olidki sõbravihikud. Vähe oli neid, kellel olid poest ostetud kõvade kaantega sõbrapäevikud, enamusel olid tavalised joonelised vihikud, mida natuke enda poolt ägedamaks tuuniti ja milles küsiti igasuguseid põnevaid küsimusi. Mul on mu sõbravihikud endiselt alles ja kui ma praegu kodus oleksin, siis sirviksin neid siin kirjutamise asemel. Olid ajad.

 • Nimi/hüüdnimi – Liivi ja hüüdnimesid on olnud igasuguseid erinevaid alates lasteaiapaberist (me keegi ei tea, miks ja mida see üldse tähendab) kuni mädani, aga üldkasutatavat püsivat hüüdnime pole olnud. Valetan, ma olen viimastel aastatel olnud kahe inimeses jaoks Lifka. Mitte küll alati, aga siiski piisavalt sageli, et seda enda hüüdnimeks pidada.
 • Vanus – 30 (Kaugelt liiga vana sõbravihiku täitmiseks)
 • Perekonnaseis – Abielus. Seda juba viimased 10 aastat ja selle aja sees 4 last ka valmis tehtud.
 • Millega tegeled – Mitte millegagi ja samas kõigega.
 • Lemmikvärv – Esimene mõte oli, et polegi lemmikut, aga viimasel ajal eelistan nii kodus kui ka riietuses halli, küllap siis see ongi lemmik.
 • Lemmiklill – Ikka ja alati gerbera.
 • Lemmiksöök/maius – Vist ei olegi mitte midagi sellist, mis oleks see kõige kõigem, aga näiteks Hesburgeris on mu lemmik kebabiburger, Sämmi grillis mehhikopärane sealiha, BabyBackis Creole Gumbo ja neid kõiki ühendab see, et need on veidi tulised. Lemmikuid maiustusi ühendab see, et need kõik on koogid või kringlid.
 • Lemmikjook – Veel mõned kuud tagasi oli see Coca-Cola, kuid ka siis eelistasin ma juua ikkagi vett, nii et janukustutajana on lemmikuks alati vesi. Vedela söögina on mu vaieldamatu lemmik Valio PROfeel caramel-latte proteiinijogurtijook, millest ma siin väga puudust tunnen.
 • Kas sul on midagi, mida sa ÜLDSE ei söö? – Esimese asjana tuleb pähe pekk, mida ma vabatahtlikult suhu ei pane ja kui see kogemata suhu satub, siis rändab see taldrikule tagasi … mitte just kõige viisakam tegu, aga mul tekib kohe okserefleks, kui hamba all pekki tunnen.
 • Lemmik loom – Mulle meeldivad kõik loomad ja kui meil oleks neid kuskile panna, siis meil oleks lisaks kassidele, merisigadele ja rottidele ka Silveri vanemate juures elavad küülikud ning jätkuvalt kahekaupa veel koerad, lambad, kitsed, alpakad ja terve kari igasuguseid sulelisi, isegi kalkunid.

 • Mis oli kõige ägedam asi, mida sa viimase kuu jooksul teinud oled? – Vist mahub viimase kuu sisse: rulluisutasin 27,5 km ja tegin sellega enda isikliku rekordi.
 • Mis on asi, mida sa kunagi lubasid, et iial ei tee, aga oled ikkagi teinud? Ma lubasin, et ma mitte kunagi ei löö ega tutista oma lapsi, aga ma olen seda teinud. Neid asju on kindlasti veel, kuid see on ainus, mis on hinge kriipima jäänud.
 • Kas sul on rohkem sõpru või sõbrannasid? – Seis on suhteliselt võrdne ja mõlemaid on vähe.
 • Mis on su lemmik riietusese? Mul ei ole otseselt lemmikut, aga milleta ma olla ei saa, on aluspüksid. Isegi öösel peavad need jalas olema, sest mulle meeldib selili magades käed püksi pista. Kusjuures mitte ainult enda omadesse, mõnikord pistan sõrmed Silveri aluspükste värvli vahele ja tuleb ka hea uni.
 • Kui sa saaksid praegu enda ette võluda ükskõik mille, mis see oleks? 90 miljonit eurot, millest 89 jagaks laiali ja alles jäänud üheainsa miljoni eest võluks edasi igasuguseid asju.
 • Kui sa saaksid praegu olla ükskõik kus, kus sa oleks? Enne just ütlesin Silverile, et kui saaksin aega tagasi keerata, siis oleksin praegu Grand Rose Spas, mitte siinses hullumajas, aga tegelikult pole enam siin ka häda, hullud jäid magama.
 • Kas kardad midagi? On millegi foobia? – Mul on foobia õnnetuste ees, alati kardan halvimat, kui keegi lastest kõva häälega nutma hakkab. Näiteks eile olid lapsed õues ja ühel hetkel kuulsin, kuidas Neljas hüsteeriliselt nuttes mind endale appi karjub. Mul oli silme ees juba palju verd, süda jättis lööke vahele, aga tegelikult ei saanud ta esimese korruse vetsust välja, sest ei osanud enam keeratavat ukselinki kasutada.
 • Mis sul elust puudu on? Kuna kõige olulisem on olemas, siis võiksin öelda, et midagi pole puudu, aga samas võiksin siia kerge vaevaga kirjutada ka ulmepika nimekirja majast elektrihambaharjani välja.
 • Mis su parima sõbra nimi on? Maris ja ta pole mu meessoost sõber Lätist, vaid sõbranna, kellega kõige sagedamini kohtume.
 • Mis on su viimase aja parim ost olnud? Selline voodi koos madratsiga 45 € eest.
 • Kellele sa viimati kirjutasid? Kas siis e-mail, messenger, sms? Viimane e-mail läks täna hommikul Ulakale Kaunitarile, messengeris vastasin hetk tagasi Silveri õele ja sõnumiga olen paar päeva tagasi Silverile poenimekirja saatnud.
 • Millal viimati nutsid? Täna tuli kaks pisarat, kui laste omavaheline nääklemine ja kaklemine minult viimsegi jõuraasu võtsid ning ma voodisse langedes Jumala poole pöördusin, et ta ütleks, millal neist ükskord inimesed saavad. Südamest nutsin viimati vist aprilli lõpus, kui meenutasin majast lahkumist.
 • Kas sa oled õnnelik? Kui küsida, kas ma olen kogu aeg rõõmus, siis ei ole ja hing õnnest ei pakata, aga üldises plaanis ma siiski tunnen, et ma olen õnnelik. Või vähemalt eluga rahul. Igatahes ei ole ma õnnetu.

Võib-olla oleks nüüd paslik küsida, ega teil juhuslikult mulle küsimusi ei ole? Ma olen täheldanud teiste blogijate üleskutseid esitama küsimusi, millele vastatakse eraldi postituse või videoga, aga pole ise söendanud sama teha, sest kardan veidi ehk küsimusi, millele mulle vastata ei meeldiks, või seda, et keegi ei küsigi midagi. Viimane variant oleks isegi hullem.

Igatahes, kui kellelgi on mõttes mõni küsimus, siis nüüd on õige aeg küsida. Või kui keegi ootab, et ma kirjutaksin mingil teemal, millel kunagi olen lubanud peatuda, aga pole seda teinud, siis ka seda on hea aeg praegu meenutada.

13 thoughts on “Sõbrapäeviku küsimused

 1. Mulle tundub, et sa kirjutad nii avalikult ja lahedalt, et ei jäägi selliseid teemasid kriipima, et kuidas tal ikkagi sellega on, ta pole sellest kirjutanud. Aga võib-olla oled sa osav lugejate tähelepanu muudele asjadele viima veel põnevamate teemadega.

 2. Tere! Mul oleks sulle paar küsimust:
  Kui vanalt alustasid blogimist ja kas oled blogi pärast jamadesse sattunud?
  PS: Sul on väga lahe blogi 🙂

 3. Kas sa tahaksid kunagi veel lapsi? Aga su mees?
  Kui sa saaksid olla ükskõik mis ametil, kes sa olla tahaks?
  Mis on su iseloomu suurim miinus? Aga pluss?

 4. Kõigepealt tahaksin öelda, et sinu blogi on üks mu lemmikuid. Kuigi minu elu on sinu omast väga erinev (alustades sellest, et mul pole lapsi), ootan just sinu postitusi suurima huviga. Oled kirjutamise alal andekas, tekst on voolav, humoorikas ja alati sisukas- lausa lust lugeda!
  Küsimused ka:
  -Kas oled mõelnud kirjutamisest endale kunagi ka töö kujundada?
  -Millised on teie peretraditsioonid?
  -Missugune oleks sinu unistuste maja ja muu sinna juurde kuuluv?
  -Millisest elust unistasid lapsena? Noh, et kui ma suureks saan, siis…
  -Missugune muusika sulle meeldib? Aga filmid?

 5. Loen su blogi juba mitmendat aastat. Suurepärase kirjaoskusega inimene oled! Mul on ülimalt hea meel, et algsest hapust argielust on magushapu saanud. Neid imalmagusaid blogisid loen ka, kuid samastun sinu tavalise eluga.
  Viibrikust lubasid kunagi pikemalt kirjutada…
  Kas sa raamatuid loed ja milliseid? Öeldakse, et lugejad oskavad ka paremini kirjutada.

 6. Mina küsiksin tulevikuplaanide kohta. Et kas sul on edaspidi plaanis kooli lõpetamine käsile võtta või hoopis tööle minna või hoopis… midagi muud?
  Ja keegi juba eespool küsis ka – kas neli last on sinu/teie piir?

 7. * Kas blogi motiveerib tegutema ja tegema, olla parem? (Kui siin annad lubaduse, kas hiljem on kergem see saavutada?)

  *Milliseid enda iseloomu omadusi tunned ära oma laste iseloomus?

  * Kui saaksid edasi anda oma ühe elutarkuse oma lastele, mis see oleks?

  * Kas sa pole mõeldnud hakkata blogima “teenima” ?

 8. Jaaaa Liivi tee vlogi 😃 See oleks nii äge😊
  Sa võiks teha video, kus vastadki küsimustele ja võiksud ka teha vlogi teie argipäevast (ngau britt tihti teeb nt), nii lahe oleks😀

  Ma olen nii elevil nüüd, et ei oska midagi küsidagi😆
  *Kuna ise oled seks jms teemadel väga avameelne, siis palju ja kuidas lastega räägid neist asjadest? Kas poisid üldse uurivad või huvituvad neist teemadest (minu 10ne tütar uurib küll ja hoolimata sellest, et olen ka ise avameelne, ei oska ma temaga alati rääkida nendel teemadel).
  *Kas esimesel algav puberteet ka juba endast märku annab? Kuidas ise ja kuidas vennad-õde sellega hakkama saavad?
  *Kas oled rahul oma elukohaga(mõtlen asulat) või unistaksid mõnest muust paigast? Kas tahaksid elada asula keskmes või metsa sees(nagu ise kasvasid)?
  *Millest tunned oma elus kõige rohkem puudust?

 9. Aitäh väga heade küsimuste eest, ma ilmselt vastan neile päris mitme postitusega, sest ma lühemalt ei oska. 🙂

 10. Tere Liivi! Ka mina olen su blogi juba päris kaua lugenud, mulle meeldib kuidas sa kirjutad, mulle meeldivad su vaated elule, sinu suhtumisest olen mõnelgi korral midagi kõrva taha pannud ja mulle meeldid sa inimesena!
  Mõned sõbravihikulikud küsimused ka (arvud panin umbes, on lubatud muuta 😀 )
  – 3 kohta, mida sooviksid külastada
  – Mis on sinu lemmikraamat(ud)?
  – Kirjuta kellegist, kes sind inspireerib
  – 10 fakti sinust, mida lugejad ei tea
  – Missugust muusikat sa kuulad?
  – 5 asja, mis teevad sind õnnelikuks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *