Üks ebamugavamaid hetki naise elus: päevade ajal avalikus kohas lekkimine

Ma olen päevade ajal palju kordi lekkinud, ikka väga palju kordi, sest veel hiljuti ei möödunud kuud, kus seda ei juhtunud. Reeglina juhtus see keset magusat ööund, mis tähendab, et keegi ei näinud seda, välja arvatud Silver, aga tema ei lähe arvesse, sest ta on hullematki näinud.

Koduse inimesena pole ka päise päeva ajal lekkimine suurem asi probleem olnud, aga jama on olnud siis, kui olen pidanud keset menstruaadot (menstruatsiooni esimestel tormistel päevadel) välja minema. Varem kandsin siis neljatilgatampooni koos öösidemega, kuid mõnikord jäi sellestki väheks. Näiteks ükskord sattusid mul menstruaado ja hambaarst samale päevale, ent ma ei hakanud visiiti tühistama, sest arvestasin, et pooletunnise visiidi saan küll topeltkaitsega hakkama. Ma ei arvestanud aga sellega, et pooletunnine visiit venib kolm korda pikemaks…

Kas ma mainisin, et hambaarstiks oli kena meesterahvas? Igatahes, läksin mina tema juurde esihammaste pisikesi lekkivaid (kui irooniline) täidiseid uute vastu vahetama, kuid temal vist juhtus olema rohkem vaba aega ja ta hakkas omal algatusel taastama esihamba nurka, mille kaotasin juba lapsepõlves ära. Ma ei saanud tuimasti tõttu üldse aru, et ta tegeles millegi muuga, ainult aeg tundus venivat, kuid arvasin, et kindlasti saab kohe kõik valmis ja ma saan püsti tõusta. Peagi tundsin, et tagumikualune on märg ja ma ei tahtnud enam püsti tõusta, vähemalt mitte enne, kui arst on koju läinud…

Oleksin võinud muidugi siis ka mõelda, et see mees on näinud minu puhul hullematki (näiteks musti poore ja surnuaeda suus), samuti oli ta näinud mind veritsemas – tema poolt jäädavalt lõhutud igemest tuli ikkagi rohkem verd, kui mina olin toolile jätmas… Ainult et tol hetkel ei olnud mul tunnet, et veri on veri, vahet ei ole, kust see jookseb, nii et olukorraga tõtt vaatamise asemel mõtlesin variantidele, kuidas sellest diskreetselt välja tulla.

Kui hambaarst sai oma töö valmis, siis ta andis mulle peegli, et saaksin vaadata oma esihamba uut nurka. Seletas pikalt, et tegi seda vaid katsetamise pärast, et näha kaua tulemus kestab, sest üldiselt bla-bla-bla. Ma ei suutnud keskenduda. Minu peas vasardas vaid teadmine, et tool mu all on verine, mistõttu oli mul taastatud hambanurgast suva, samamoodi oli mul suva siis, kui seda ei olnud, sest see oli mu hammaste juures kõige pisem iluviga.

Kui tema oma jutu lõpetas, siis mina istusin ikka toolis edasi ja vaatasin peeglist oma hambaid ning mõtlesin samal ajal, kas lasta toolil liugu nagu väike laps ja loota, et tõmban riietega kõik puhtaks või oodata, kuni arst ja õde mulle selja keeravad, et saaksin tooli märkamatult korda teha. Valisin viimase variandi ehk jäin oma uut hambanurka “imetlema” ja paberrätikuga suud tupsutama, et see veidi niiskemaks muutuks, sest kavatsesin sellega esimesel võimalusel tooli puhtaks tõmmata.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on anigif_sub-buzz-12207-1490648850-1.gif

Ma istusin sedasi nii kaua, et tõenäoliselt hakkas isegi arstil ja õel juba imelik ning nad mõtlesid oma peas, kuidas mulle viisakalt mõista anda, et võiksin minema hakata. Ma ise tahtsin ka minna. Haihtudes.

Lõpuks ma ikkagi tõusin ja tegin seda kuidagi nii, et samal ajal toetasin paberit hoidva käega toolile ja libistasin selle kiiresti enda tagumiku alt läbi. Keerasin end ka kohe tooli poole ning püüdsin võimalikult loomulike liigutustega viimased verenired prahi pähe maha pühkida. Kui palju arst ja õde nägid või aru said, seda ma ei tea, aga mina astusin selg ees uksest välja ega läinud sinna enam kunagi tagasi.*

Kogu see ebamugavus ja veiderdamine oleksid ära jäänud, kui ma oleksin tol ajal teadnud midagi lekkekindlatest aluspüksteks. Kõlavad esialgu mutilikult, eks? Kui Viljakusmonitor.ee esindaja Helina küsis, kas oleksin sellistest pükstest huvitatud, siis mu esimene mõte oli küll, et tegu on mingit sorti …

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on 2763a6277064fb05971d6a4c5760799a.gif
… vanaema aluspükste …
Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on 1kZ5.gif
… ja mähkmete seguga.

Uudishimust siiski vaatasin, mida need endast kujutavad ja pidin tõdema, et tegu polegi Tena Lady hübriidiga, vaid aluspükstega, mida oleks mul juba ammu vaja läinud. Siiani ei kandnud ma päevade ajal mitte ainult topeltkaitset, vaid ka topeltpükse ehk tõmbasin bikiinipüksid tavaliste aluspükste peale, et need suruks öösidet veel rohkem vastu keha ja vähendaks lekkimisohtu. Ilmselgelt see ei toiminud, kui ma ikkagi iga kuu lekkisin… Rõhutan – lekkisin! Seda pole nüüd pool aastat juhtunud.

Mitte et lekkekindlad aluspüksid oleksid kõikvõimsad – Knixteeni “rattapüksid”, mis teoorias oleksid pidanud asendama öösidet, vedasid mind kohe esimesel ööl alt, sest minu jaoks oli imav osa nii eest kui tagant ikkagi liiga lühike. Ma tegelikult arvasingi, et see juhtub, sest seda juhtub ka öösidemega, mis on mõõtudelt pikem, kuid imele lootes võtsin siiski selle riski.

Miks nimetan neid rattapüksteks? Sest need näevad välja nagu lühikesed püksid ning nende imav osa meenutas mulle alguses sadulapehmendust. Neid kandes ei ole aga ei rattapükste ega mähkme tunnet, üldse pole mingit tunnet, need on nii mugavad, et kui need on pesusahtlist esimesena näppu jäänud, siis olen neid niisamagi kandnud, mitte ainult päevade ajal. Liibuvate pükstega ma neid avalikus kohas siiski ei kannaks, kuigi Silver ütles, et midagi pole näha ega aru saada. Ta ütles sama mu peanaha psoriaasi kohta ka…

Kuigi need ööpüksid vedasid mind päris esimesel ühisel ööl alt, olen nendega väga rahul, sest järgmisel ööl täitis see koostöös menstruaalanumaga eesmärki ning kolmandast ööst tegi seda iseseisvalt. Kellel päevade ajal ei uputa, sellel asendavad need püksid öösidet ilmselt esimesest ööst alates. Kuigi minu jaoks on ka menstruaalanum mugav, siis öösel eelistan ikkagi ilma magada, nii et menstruaado möödudes kannan ainult lekkekindlaid pükse ja pean tõdema, et ööd pole päevade ajal kunagi varem nii mugavad olnud! Naljakas lause, aga nii see on.

Knixteeni ööpükste juures on vaid üks miinus – hind (42 €). Ma olen siin teisest paarist puudust tundnud, sest olen tahtnud neid kanda nii öösel kui ka päeval, aga käsi ei ole tõusnud pükse ostukorvi lisama, kuigi olen endale kinnitanud, et mugavus maksab ka midagi.

Ostsin juurde hoopis kaks paari Knixteeni boksereid (25 €), mis on kui tavalised aluspüksid, ainult et need imavad sama palju vedelikku kui kaks tampooni.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on knixteen-lekkekindlad-aluspuksid_bokser-mudel.png
Knixteeni lekkekindlad aluspüksid. Pilt on laenatud Viljakusmonitor.ee kodulehelt.

Kinxteeni bokserid ei erine eriti Lindexi õmblusvabadest aluspükstest, mida ma muidu kannan, välja arvatud siis selle poolest, et neid saab kanda menstruatsiooni ajal lisakaitsena või hoopis ainsa kaitsena. Ma esimestel päevadel küll anumata hakkama ei saa, aga kui edasi mitu päeva lihtsalt määrib, siis tunduvad lekkekindlad püksid parema lahendusena. Knixteeni lekkekindlate pükstega on päevade ajal väga loomulik tunne, nii et neid julgen ma soovitada kahe käega.

Kahjuks ei saa ma öelda sama Viljakusmonitor.ee tootevaliku soodsaimate (15 €) lekkekindlate aluspükste kohta.

BNB aluspükste plussiks on küll tagakülje pikk lekkekindel osa, mis võimaldab päevade ajal magada rahulikult selili või lamada muretult hambaarsti toolis, aga need püksid sahisevad kergelt. Need teevad samasugust häält nagu tegid laste madratsikaitselindad. Teised seda sahinat ilmselt ei kuule, sest pikad püksid vähendavad ja summutavad seda, kuid mina kuulen seda, kui neid jalga tõmban, ainult nende väel kõnnin või nendega magan, mistõttu tekitavad need tunde, et mul on lekkekindlad püksid jalas…

Ma küll kannan neid aluspükse, aga peamiselt siis, kui teised on pesus, sest erinevalt Knixteeni pükstest pole need õmblusvabad (nende mudel on üleüldse veidi vanaemalikum), need pole jalas sama mugavad ja need ei kaitse sama hästi (v.a selili asendis, siis on need paremad), sest lekkekindlat osa ääristab puuvillane õmblus ja kui vedelik sinnani jõuab, siis see imbub sujuvalt ääre sisse ja liigub sealt edasi aluspükste välimisele küljele. Kodus ei ole seda juhtunud, aga matkale neid uuesti jalga ei paneks ja ainult nendele päevade ajal ka ei loodaks.

Ma ei ütle, et need püksid halvad on, aga ma ei saa neid sama soojalt soovitada kui Knixteeni boksereid (või tavalise lõikega aluspükse). Magada on nendega iseenesest hea, sest nende lekkekindel osa on eest võrdlemisi pikk ja tagant ulatub lõpuni välja, kuid teised meeldivad ikkagi rohkem. Eelistused on muidugi erinevad, mistõttu on kindlasti naisi, kellele meeldivad puuvillased BNB püksid rohkem kui nailoni ja lycra segust Knixteeni omad. Kellele istub puuvillane aluspesu paremini, siis BNB valikus on igati loomuliku välimusega sportlik mudel, mille puhul ei saa arugi, et tagumikul jooksvad õmblused ääristavad lekkekindlat osa – need mulle täitsa meeldivad.

Juhin tähelepanu sellele, et vaatamata välisele värvierinevusele on BNB pükste sisemine lekkekindel osa endiselt valget värvi, aga neid ei tohi valgendada ega üle 40-kraadises vees pesta (valget värvi mudelil on mõlemad lubatud).

Kui veel BNB ja Knixteeni sarnasusest ja erinevusest rääkida, siis mõlema puhul sobib suurustabeli järgi mulle XL suurus. XL!!! See on ju extra large ja mul pole ühtegi paari pükse, mis oleksid extra large… Ma ei kahtle, et mul on suur tagumik, aga ma venitan veel isegi mõned M suuruses püksid jalga, mistõttu võtsid esimesed XL suuruses riideesemed natuke sõnatuks. Mitte ainult minu, vaid ka Silveri, kes vaatas, et radika peal kuivab köögirätik, aga tegelikult olid need mu Knixteeni ööpüksid…

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on tumblr_o4eb86xtiY1svojj1o1_500.gif

Ühesõnaga, tahtsin jõuda selleni, et BNB puhul on XL suurus mulle täitsa paras (viimati oli mu puusaümbermõõt 105 cm, nüüd pigem veel suurem), kuid Knixteeni püksid on hästi õhukesest, pehmest ja venivast materjalist ning nende XL venis jalas kiiresti välja, nii et juurde varusin numbri võrra väiksemad aluspüksid. Kes kõigub Knixteeni puhul kahe suuruse vahel, siis valige pigem väiksem.

Muide, lekkekindlad püksid ei pea üldse olema ei bokserid ega mingid vanaemakad…

Kahjuks pole tegu minu tagumikuga, vaid ka see pilt on Viljakusmonitori kodulehelt laenatud. Pildil on Thinxi stringid, mis imavad endasse sama palju vedelikku kui pool tampooni, mistõttu annavad need tampoonile või menstruaalanumale arvestatava lisakaitse. Minule kõlab see küll kui õudusunenägu, sest stringid on minu jaoks sama ebamugavad kui tampoon, aga kellegi jaoks päästavad need kindlasti päeva(d).

Ma olen siin keskendunud põhiliselt päevadele, aga lekkekindlad aluspüksid tulevad kasuks ka nõrkade vaagnalihaste, suurema vooluse, küünlaid kaasava ravikuuri ja muu sarnase puhul, kus muidu oleks vaja pesukaitset. Väga head on need ka menstruatsiooni eel, kui tahaks igaks juhuks juba midagi kasutama hakata, sest tead, et iga kell võib veritsus alata.

Mul on kahju, et ma enda jaoks need püksid alles nüüd avastan, need oleksid mu elu juba ammu mugavamaks ja vähem piinlikuks teinud. Ma ei ole ikkagi ainult hambaarsti toolis lekkinud, vaid ka bussis, rongis, autos, kinos, koolis, poes jne.

Kui Neljandal ükskord menstruatsioon algab (appi, see võib juba 4-5 aasta pärast juhtuda), siis päris kindlasti varun talle hunniku lekkekindlaid aluspükse, et tema ei peaks kunagi sedasi vereplekkidega maadlema. Muide, Knixteen (nagu nimest võib oletada) ongi mõeldud teismelistele, aga laia suurusvaliku tõttu sobivad need ka täiskasvanutele ja on sealjuures soodsamad kui täiskasvanutele mõeldud mudelid.

Olgugi et ma olin eespool kohati veidi kriitiline, pean ütlema, et mul on viimased 5-6 menstruatsioon möödunud tänu lekkekindlatele pükstele (ja menstruaalanumale) 100% lekkevabalt. Loodetavasti on see enamuse jaoks normaalsus, aga ma olen ikka veel rõõmus, kui näen hommikuti valget lina…

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on 2e901432b27ec9ed79e6572eac72396c.gif

Kes tunneb, et talle kuluksid samuti lekkekindlad aluspüksid ära, siis Viljakusmonitoris on need koodiga kuussidrunit kuu lõpuni 15% soodsamad.

Kellel on samuti mõni piinlik lekkimislugu kirja panna, siis laske tulla, et ma ei tunneks end ainsa veristajana…

*Hambaarsti juurde ei läinud ma enam kunagi tagasi ka seetõttu, et eelnevalt mainitud 70 euro asemel oli arve hoopis 190 eurot ja seda peamiselt tolle ülesehitustöö pärast, mis tehti minuga arutamata lihtsalt katsetuse pärast. Vähemalt püsib see katsetus endiselt suus, läheb vist juba seitsmes aasta…

PS! Postitus on sündinud koostöös Viljakusmonitoriga, kes saatis mulle nii OrganiCupi kui ka lekkekindlad aluspüksid, mis mõlemad on parandanud mu elukvaliteeti. Mul oli esmaspäeval menstruaado menstruatsiooni teine päev ja ma tõstsin nende ajal autost veljed maha, lasin istmed alla, tõstsin veljed tagasi, tassisin keldrist rehvid ka autosse ja sõitsin otse Rakverre. Ma isegi ei mõelnud sellele, et mul on päevad, veel vähem sain ma sellest aru. Varem oleksin aga rehvide tassimise ajal seda kohe tundnud… Mul vist ei olegi enam mestruaadot, olukord on kõvasti paranenud ja ma ei ole teinud muud kui läinud sidemete pealt anuma peale üle…

PPS! Anumast rääkides, siis kuu lõpuni on Organicup.com lehel kaks mentruaalanumat ühe hinnaga (koodiga aug20) ja kui ma ei eksi, siis saatmine on tasuta.

36 thoughts on “Üks ebamugavamaid hetki naise elus: päevade ajal avalikus kohas lekkimine

 1. Ma lekkisin koolis, põhikooli mingi 8.klass äkki? Pidin vene keelt peale tundi järele vastama, aga veritsesin tooli täis, süda läks pahaks ja suht põgenesin. Hiljem sain õpetaja käest kõigi ees sõimata, aga noh, ega siis hakanud põhjust ütlema ju ka…

  Ja opil käisin nii, et oli menstruatsiooni mingi lõpp, selline nõme, et nagu veritseb, aga nagu ei veritse ka. Jätsin endale pesu sidemega selga, sest anumat ei julgenud sisse jätta – pärast tunneb seda mul kõhus sobrades või näevad mingi masinaga – aga pesu pidi ära võtma! Mul oli täielik dilemma, kas peaks ütlema, et selline seis on, või lootma lihtsalt, et isegi kui juhtub veritsema, siis keegi paanikasse ei satu ega hakka kinni õmblema “haava” 😀 A läks vist õnneks kõik.

  1. Ma käisin päevade ajal mingit sorti ninaopil, pärast jooksis verd alt ja ülevalt ning kui personal kuulis, et mul on päevad, öeldi, et ma oleksin pidanud sellest varem rääkima, et siis nad poleks oppi üldse teinudki. Ma ei tea, keegi ei küsinud seda… Pidin küll enne pika ankeedi täitma, aga menstruatsiooni kohta seal ühtegi küsimust ei olnud ja mina ei osanud seda niisama mainida. 🤷‍♀️

 2. Ja mina siin põdesin, et Modibodi 20€ paar on kallis… 😀 Pean ikka oma postituse ka valmis kirjutama. Super, et nendest pükstest nüüd Eestis rohkem räägitakse, aga ei pea raha peale vihane olema ja 40€ maksma, saab sama head (või isegi paremad) püksid 20€ eest kätte… Ei ole üldse keeruline välismaalt tellida 😛

  Aga nii üldiselt, mugavuse poolest jah super. Kiitsin vist su kuutopsiku postituse all ka piisavalt.

  1. Tavaliste pükste moodi on ikka taskukohasemad, 25 eurot (koodiga 21,25 €), Knixteeni ööpüksid on kallid, need on veidi teistsugused ka, rohkem nagu lühikesed püksid ja nende pähe olen ma neid kandnud ka. Lekkekindel osa mahutab neil kaks korda rohkem kui tavalistel pükstel, võib-olla siis sellest ka kaks korda kallim hind.🤷‍♀️ BNB maksab “ainult” 15 eurot, aga need juba on veidi nagu vanaemapüksid, igapäevaseks kandmiseks eelistaksin midagi ilusamat. 🙂

  1. Kui ma teaks, et need seal on, siis heidutaks, aga Knixteeni puhul (kelle aluspükste materjal ja lekkekindel tehnoloogia on pärit Itaaliast ning on toodetud vastavalt Euroopa liidu rangetele nõuetele) ma seda ei karda ning BNB aluspükstes annab lekkekindluse polüuretaankangas, mida peetakse pigem ohutuks ja mida kasutatakse laialdaselt. Ma arvan, et pooled mu riided sisaldavad mingil määral polüuretaani (peamiselt elastaani või spandeksi näol).

   Aliexpressist jätaksin küll sarnased tooted tellimata, nende kvaliteet ja ohtus on minu jaoks küsitav.

 3. Ise veristasinkunagi põhikoolis pingi täis, heleroosad püksid olid. Suht piinlik oli olla, aga no mis sa teed.

  Seoses pideva lekkimisega tekkis küsimus, et kas sa oma naistearstile oled probleemi kurtnud? Nad saaksid ajutiselt kirjutada cyclocaproni, et sa verd ei lahmiks.

  1. Olen rääkinud, aga ta sellist ravimit ta pakkunud ei ole, ainult Mirenat, mida ma kardan.

   Praegu on olukord paremaks muutunud, ikka kõvasti paremaks, päevad on poole lühemad ja esimesed kaks päeva ei ole enam nii vererohked. Verd kaotan küll endiselt rohkem kui peaks (norm olla kuni 80 ml, ma nii vähesega hakkama ei saa) ja kui see jääb nii, siis ehk mõtlen ühel päeval ikkagi Mirena peale…

   1. Cyclocapron on nagu SOS ravim verejooksu peatamiseks, küsi järgmine kord 🙂

    Olen kuulnud küll, et Mirena aitab eriti neid, kellel suured verejooksud. Puutun selle kõigega iga tööpäev kokku lihtsalt.

    1. Ma täitsa usun, et Mirena aitab, aga ma kardan selle kõrvalmõjusid. Proovimata ei saa muidugi teada, kuidas mulle sobib, aga olles kuulnud, kuidas paarikuisest Mirena kasutamisest tekkinud kõrvalmõjud kaovad mitu korda pikema ajaga, siis see hirmutab. Kuna ma rohkem lapsi ei plaani saada, siis ma eelistaksin pigem emaka eemaldamist, oleks päevade mure murtud, aga seda vist nii lihtsalt ei tehta…

  2. Ma soovitaks ka igal juhul uurida selle cy… misiganes selle nimi oli… ravimi kohta. Mul tekkis suurest veritsemisest aneemia, perearst ravib seda juba kaks aastat rauatablettidega ja väidab, et ma peaks aina rohkem ja rohkem liha sööma. Hiljuti sattusin hoopis ühe teise hädaga uue naistearsti juurde, kes küsis, mille jaoks ma rauatablette võtan… Ja oli üllatunud, et keegi pole siiani aneemia põhjusega tegelenud ja selle jaoks on väga lihtne lahendus. Tuleb võtta verejooksu peatavat tabletti ja siis ei voolagi korra kuus verest tühjaks. Palju õnne, eksole… Ühe menstruatsiooni ajal olen nüüd võtnud ja ma ei näinudki välja nagu mul oleks püksis siga veristatud. Paljudel naistearstidel on mingi huvitav suhtumine, et naiseks olemine tähendabki valu ja kannatusi ja sellega tuleb lihtsalt elama õppida. Aga noh, saab ka teisiti, nagu selgus. Natuke paneb nördima, et keegi mulle varem ei öelnud, et sellel on nii lihtne lahendus…

 4. Kunagi põhikoolis (7.klass vist), veristasin mingi koridori pingi täis. Püksid olid koos ja pink ka. Õnneks oli aeg juba koju minna. Panin kiiruga koju, kott terve aja tagumiku peal..Koduni oli ka mingi 3km. Oeh seda naiste elu küll. 😀
  Voodilinu olen ka korralikult veristanud. Nüüd kannan öösiti paksu sidet + super imavusega tampooni. Aga see on ca 2 öö värk. Edasi saan hakkama ka ainult tampooniga.
  Enne sünnitust kasutasin mooncupi, sellega polnud ühtegi leket. Nüüd pole julgenud endale seda sisse toppida..Aga peaks käsile võtma end.
  Ja lekkekindlad püksid peaks ka ära tellima. 🙂

  1. Selliseid kojuminekuid on mul ka olnud, aga meenub ka neid koolipäevi, kus pidin poolest päevast dressipluusi ümber vöö siduma, sest nii “palav” oli… 😀

   Miks enam pole julgenud mooncupi kasutada?

 5. Mul juhtus paar aastat tagasi töö juures lekkima. Enne lõunaleminekut käisin just tualetis ja eemaldasin (ilmselt super) tampooni ja oli mõte veidi oodata uue paigaldusega. Ihul puhata lasta või nii. Side oli niikuinii lisaks. Söökla oli maja esimesel korrusel ja seal oli kõik tibens. Miskipärast otsustati jalgsi tagasi 7ndale minna… Ka trepist ülesrühkimine ei Ok. Aga kohalejõudnult lõdvaks laskmine pani mahlad nii hoogsalt voolama, et side ei suutnud vastu võtta – pükstel hoobilt 10cm läbimõõduga loik. Kutsusin siis mehe KOHE järele, et koju riideid vahetama minna.

  Endal nüüd enam vaskspiraali ei ole ja ei tule ka ning tänu sellele pole ka sellist lahmamist, et tavapesuga hakkama ei saaks. Siiski on sirguva tütre tõttu huvi, et kuidas näeb sul välja nende pükste pesurutiin? Et neid juba järgmisel õhtul jälle kasutada saad? Ma ise vahel kasutan kodus (peamiselt õhtuti) riidest sidet. Selle panen külma vette likku kuniks ise duši all ja pärast (pigem kerge) käsipesu ning vannituppa varjulisse kohta kuivama ning masinpesu järge ootama. See aga nõuaks hulgim sellised püksikuid. Lisaks ma ei suuda ka kujutleda oma plikat suuremat verd maha pesemas…

  Sinu lahmamise ja jõuetuse kohta – äkki on omavahel seotud? Näiteks rauapuudus?

 6. Huuh, ma ei oleks julgenud ainult sidemele lootes 7 korrust jala läbida, oleksin eos kartnud lekkimist. Nüüd anumaga enam ei kardaks. 🙂 Rauapuudus on mul küll, see võib olla lahmamisega seotud, aga seal võib ka midagi muud olla. Vererohke menstruatsioon on mul olnud teimeeast alates, aga nii jõuetu ma alati pole. 🙂 Oktoobris lähen gastroenteroloogi juurde, eks siis vaatab edasi…

  Pesurutiinist – kuna mul on 3 paari pükse, siis on laveerimine üsna lihtne olnud. Kuskilt lugesin, et lekkekindlad püksid peaksid kuivama 48 tundi, aga ma ei ole aru saanud, et need oleks lühema kuivamise ajal niiskeks jäänud. Kütmisperioodil kuivasid need radika peal mõne tunniga ära, praegu, kui radikad külmad, kuivavad need põrandaküttega vannitoas poole ööpäevaga ära, toas ööpäevaga. Meil käib pesumasin pea iga päev, nii et masinpesu järge pole pidanud pikalt ootama, aga mõnikord, kui püksid on vaid veidi määrdunud, olen pesnud lihtsalt käsitsi, ainult et siis kuivavad need pisut kauem kui masinpesu järel.

  Kokkuvõttes olen 3 paariga hakkama saanud, aga mugavam oleks, kui pükse oleks pigem 4-5 paari, seetõttu tellingi kaks paari juurde.

 7. Olin kesklinnas võistlustel. Väliüritus. Mul olid küll pikad mustad püksid aga side lasi nii räigelt läbi, vetsus käimisest polnud ka kasu, sest uut ei olnud võtta ja leke oli juba pm etteotsa jõudnud. Rääkimata tagumikust. Õnneks oli mul beez pusa, mille siis tagumiku ümber kerisin. Kuna sõbrad tahtsid veel pool tundi kauem võistlust jälgida, ei hakanud ära ka minema. Ainult et just siis pidi verekaotus nii suur olema, et tõmbas mul pildi virvendama. Kui ma senikaua tahtsin püsti seista, et rohkem pükse ei määriks, siis oleksin ilmselt pildi tasku pannud. Seega pidin istuma. Kuna murukohta kuskil polnud, istusin ühele pingile. Igatahes kui sealt 10 minutit hiljem tõusin, oli pingi ots punane. Aga õnneks keegi ei näinud, tegin ruttu minekut. Kerisin pusa uuesti puusadele ja kimasime bussile. Bussis olin pm poolsurnud olekus juba aga nii noored, keegi ei saanud aru. Koju jõudsin viimasel hetkel, isegi pusa mis tihedalt ümber puusa, oli seestpoolt kanga veriseks määrinud.

  1. Kui uut ei ole võtta, siis vetsus hunniku paberi püksi toppimine annab ka veidi ajapikendust. 🙈

   Aga ma sinu olukorras oleks küll kohe koju tormanud, suva need sõbrad. 😀

 8. Ma avastasin peale sünnitust lahenduse lekkimise vältimiseks… rebisin mähkme krookes ääred ära ja sain nö hea imavusega sidemed…🤭😁

 9. Mul jooksis ükskord niimoodi, et lihtsalt mööda sääri alla. Olin u 20 saamas, laps oli aastane. Heledad teksad olid jalas, pidin kõndima u 200 m praamijärjekorra kõrvalt koju, inimesed olid autode kõrval väljas. Kodus olid ämmal külalised ja dushiruum oli köögis. Õhuke jope oli ümber, aga see ei päästnud, sest tõesti mööda sääri jooksis alla. Tormasin tuppa ja lödistasin seal ikka jupp aega, nagu siga oleks tapetud. Põhikooli lõpus oli ka juhus, kus toolilt tõustes sidusin dressika kähku ette, kuna tundsin terve tunni aja, kuidas klimbid voolasid. Minu taga istus üks poiss, kes ilmselt nägi, aga pole seda kunagi maininud. Tal oli vist kodus 2 õde ka…

 10. Mul on neid olukordi olnud väga palju. Vererohked päevad olid ikka väga hullud. Ainult suure-paksu öösidemega sai paar tundi oldud. Ikka 2-3 pakki kulus neid ära. Super plus tampoon voolas lihtsalt koos verega välja mõne minutiga. Midagi ei jõudnud imadagi, lihtsalt sellise hooga tuli…
  Kaks korda sattusin EMOsse tsüklivälise verejooksuga. Mõlemal korral lõppes see erakorralise puhastusega, kuna avastati emaka limaskesta polüüp. See asub väga pahas kohas ja päris kätte seda ei saagi, ainult koos emakaga.
  Polüüpi hoiab kontrolli all hormoonspiraal, mis ei lase limaskestal kasvada. Päevade asemel on beežikas määrimine paar päeva. Ja kui mõtlen selle peale, mis varem oli, siis ei kujuta üldse ette mismoodi ma päevade ajal üldse midagi teha sain? Iial ei taha seda tagasi. Naiseks olemine ei pea tähendama igakuist uputust!
  Päris tõsiselt soovitan arstiga aru pidada ja mitte verd voolata kui selleks tegelikult vajadust ei ole.

 11. Mul õnneks mingeid väga kohutavaid lekkeid pole olnud, aga hirm on sisse kodeeritud. Viimasel aastal olen ka päevade pükse katsetanud. esimesed olid mingid suvalised, mille reklaam ette jäi ja vist tulid Hiinast. Soonisid ja sama jama, et kui jõudis jalaääreni, siis ronis veri teisele poole. Sellega ei läinud üldse kaua ka. Seisavad kasutult nüüd. Siis ostsin ka modibodi õmblusteta variandid ja need on nüüd kahel korral teisel päeval 24h vastu pidanud. Tahaks juurde osta, sest nüüd on positiivne kogemus käes.

  1. Knixteenil on samuti servad nagu kinni pressitud vms, materjal on selline, et vedelikku edasi ei juhi, suht turvaline värk. 🙂

 12. Koolis käimisest päevade ajal olen küll trauma saanud. Vetsud olid ka sellised, et paljudes puudus prill-laud, ust pidid ise kinni hoidma, paberit polnud. Algul ei osanud verekogust arvestada ka. Pidin ükskord klassivenna sünnalt põgenema, kuna ei suutnud iga poole tunni tagant sidemete ja xl tampooniga mässata. Ta muidugi tuli mind veel bussile saatma. Sidusin pusa ümber ja koju jõudes olid teksad ka verised.

  1. Jah, need koolivetsud… Ma käisin vetsus ainult tundide ajal, mõnikord lihtsalt väga sageli, side püksivärvli vahel krabisemas, sest kotiga ei saanud välja minna…

 13. Enne teist last olid mu päevad väga hullud, kevadel ei tule kasest ka vist nii palju mahla kui minul verd esimestel päevadel.
  Mäletan, kui mu abikaasa nägi esimest korda, kuidas päevade ajal lina oli verest läbi imbunud, kui ma püsti tõusin, siis nirises veri mööda jalgu alla, põrand oli ka verd täis. See nägi nagu kohutav tapatöö välja. Ja mu abikaasa ehmatas lihtsalt nii ära, tahtis vist isegi kiirabi kutsuda, sest ma muidu jooksen verest tühjaks. Suutsin ta kuidagi maha rahustada ja läksin ennast pesema.
  Praegu nii hull pole. Teinekord saan ainult mini sidemega hakkama. Isegi tanpooni pole mõtet panna, sest seda pmst kuiva tampooni on lausa valus välja võtta. Käisin isegi arsti juures, sest mulle tundus kahtlane, kui varasemalt hoia pange istumise all ja siis vahega 2 korda päevas sidet. Naistearst naeris mu välja ja ütles “naised tulevad ikka päris probleemidega ja ma peaksin õnnelik olema, et verd ei jookse”.
  Mooncupi tahaks tellida, aga ma pole kindel, kas julgen seda sisse panna. Tundub kuidagi hirmuäratav. Lisaks pole mei tööl wc potiga samas ruumis kraanikaussi, seega on selle pesemine ka pisut keeruline.

  1. Kui nüüd sul pigem verevaesed päevad, siis ei olegi vaja tööl anumat tühjendada, saad sellega ilmselt 12h hakkama. OrganiCupi B suurus mahutab 30 ml ja keskmine naine eritab menstruatsiooni ajal kokku 25-45 ml verd. 😀 Ülemine piir on 80 ml, mulle tundub see ka vähe..

   Päris nii mul lahmanud ei ole, et jookseks mööda jalgu põrandale ka, aga seda võib-olla tänu sellele, et käisin öösiti sidet vahetamas. Lekkisin küll voodisse, aga mitte nii, et Silver oleks tahtnud kiirabi kutsuda.

   1. Kas OrganiCupi võib nii kaua kui 12 tundi korraga kasutada? Kunagi lugesin ühest naisest, kes kasutas liiga pikalt ja sai veremürgituse vms. Kirjas oli nagu, et üle 8h kasutas. Endal ka riiulil ootamas see kopsik, aga kuidagi skepsis veel ja pole kasutanud 🤔

    1. OrganiCupi tootja väitel on 12 tundi ohutu kasutusaeg, sama info leiab ka üleüldiselt menstruaalanumate kohta. Toksilise šoki sündroom on väga haruldane, anumaga on neid juhtumeid vaid mõned üksikud, õige kasutamisega seda küll kartma ei pea. 🙂

 14. Loen kõikide lugusid ja mõtlen, et miks peab naiste elu nii raske küll olema, ebaõiglane!
  Mul endal olid päevad ka vererohkemad noorena, lisaks öösidemele panin öösel voodisse ka käterätiku, et lina ei määriks, sest vahel kippus ikka lekkima. Kuid siis võtsin 10 aastat pille ning enam midagi hullu polnud.
  Ostsin endale juba enne rasedust päevade topsikese, kuid esimesel korral katsedades ei saanud ma seda enam välja ning pidin mehel laskma välja õngitseda 😄 Siis oli kasutamise isu tükiks ajaks läinud. Nüüd viimase paari aasta jooksul ikka üritasin sellega uuesti sõbraks saada, kuid pidin ikkagi lisaks kandma pesukaitset sest vahel lekkis. Kuigi päevad ise ongi mul hetkel lihtsalt määrimine!
  Nüüd peale sinu viimast postitust ostsin endale ära suuremas suuruses topsikese ning minu vanaga võrreldes on nagu öö ja päev! See on palju pehmemast materjalist ja ka tundub mugavam, seega viimased päevad olengi rõõmsalt seda terve aja kasutada saanud! Lekkimist ka pole praktiliselt olnud.
  Kuid juba peale eelmist postitust piilusin pisut neid päevade pükse, sest kuigi mu päevad on äärmiselt verevaesed, kestavad need mõnikord kuskil 10 päeva ja kerget määrimist tuleb teinekord kauemgi ning siis oleks mõnus pesukaitse asemel hoopis neid kasutada.
  Igaljuhul väga lahe, et kirjutad sellistest igapäevastest asjadest, millest tihti ei räägita!
  P.S Lelo sona ostsin ka tänu sinu blogile, aitäh! 😄

  1. Oo, mul iga kord tõusevad suunurgad üles, kui keegi veel Lelo Sonat mainib. Postitusest on nii pikk aeg möödas, aga ikka veel tuleb sarnast tagasisidet ja seda on hea lugeda. 🙂

 15. Teismelisena olid mul üsna vererohked menstruatsioonid. Kooliajast mäletan ühte või kahte korda, kui pidin dressika peale siduma… Ööd olid ka sellised, et ega hommikul ei teadnud, mis ees ootab. Kui tampoone hakkasin kasutama, siis sai topeltkaitse.
  Cupi ajal läks paremaks, aga lekkimisi on ette tulnud… üldiselt sellepärast, et ma unustan ära 😀 nii oli näiteks eile ja üleile. Õnneks midagi hullu ei olnud ja üldiselt ma tunnen ära, kui miskit tundub selline imelik. Ja sellest ma võiks ka aru saada, et kui ma päevade ajal öösel järsku ärkan, siis oleks õige aeg üks cup’i tühjendus teha, sest vastsel juhul tõused voodist püsti ja järgmisel hetkel tuleb juba külma veega pesu pesema minna…
  Täna olin täiega rõõmus, et cupi ikka sisse jätsin. Hommiku hügieeni ajal oli tunne, et kas tõesti päevad läbi. Aga kuna läksin kosmeetiku juurde deppi, siis jätsin ikka sisse… et mingit määrimist on niikuinii. Lõuna paika isegi kontrollisin ja oli ikka tunne, et päevad läbi. Mõned tunnid hiljem aga muutus asi imelikuks… oleks olnud ka seda aluspesu selga vaja, õnneks sain õigel ajal jaole. Mõtlesin, et nüüd võiks küll kõik olla, aga mõne tunni pärast kordus sama. Saa siis aru, millal peab see mul 6-10h vastu, millal 2-3h. 😀

 16. Appi mul ka ikka täiega vererohke menstruatsioon ja täpselt samamoodi, kasutasin super pluss tampoone+veel lisaks ka köige suurema imavusega tiibadega hügieenisidet ja nende.alukate-asjade peal veel ka olid ujukad. Kui pillid välja kirjutati, siis asi paranes, sest mul reaalselt olid ka hästi ebaregulaarsed päevad ka+mul pole kunagi mens valusi ega tunnegi,kui need hakkavad. Ükskord siis samamoodi olin tööl, ja mingi 1h tagasi olin uue super plus tampooni sisse pannud (+side&tavalised alukad&ujukad) ning oli löunapaus ka. Parasjagu ajasin juttuntöökaaslasega kui järsku hakkab naermine pihta. Kui istuma sain, siis üks töökaaslane ütles, et ma peaks oma püksid üle vaatama,ja oi kui sealt töusin ja vetsu läksin – köik oli lekkinud ja püksid täiesti koos igalt poolt..ma olin nii vihane maailma ja köige peale,et nii sai üldse juhtuda, et kuidas see voolus nii suur saab olla..see reaalselt oli köige-köige piinlikum olukord mu elus ja pms veits peale seda andsin ka lahkumisavalduse tööle, kuna ei suutnud üle saada sellest, väga mark oli.
  Muidugi neid lekkimisi oli ka kooli ajal. Nt ükskord just siis,kui olin valgete teksadega koolis, otsustasid need imelised punased “külalised” mind taas ootamatult üllatada (ootamatult töesti selles suhtes, et mu päevad olid sellised, et vahepeal jäi kuu-kaks vahele, siis jälle olid ühe ndl tagant,jne+ma ei tunne valu, pole krampe jms). Siis ka kogu tool oli punane… Ja no ikka pidevalt lekkisin. :/
  Nüüd kasutan pille ja elu on lill, voolus palju väiksem. Olen ka ise ostnud omale menstruaalanuma, selle köigeköige suurema, aga seda ikkagi kahjuks ei kannata (hakkab peale 1 tundi lekkima, samas kui supper plus tampoon peab oma 4-6h vastu+sellega enam ei pea ka pesukaitsmeid lisaks kasutama). Nüüd see anum lihtsalt seisab, aga arvan, et ostan need lekkekindlad alukad ära ja vaatan, et ehk siis suudan selle mens.anumaga samuti end kindlamalt tunda taas ja raha jääb rohkem alles😊😉.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *