Vot see on relv!

Kas peale mu venna on veel kedagi, kes ei tea, mis mul pildil käes on? Kui tema me Dysonit nägi, siis sellel polnud ühtegi otsikut küljes ning ta küsis, kas see on föön… Õnneks ei ole, sest see oleks üks ebamugavalt kobakas föön. Tolmuimejana on see aga mugavalt väike ja uskumatult võimas.

Aitäh, kes te kõik mulle Dysoni mõtte pähe panite! Olen tänulik ka Airvitaminile, et nad mulle vastamata jätsid, kui soovisin osta V11 Absolute Pro koostöö korras 469 € eest, sest viisaka äraütlemise järel oleksin selle nende e-poest 649 € eest ostnud, kuid ootamise järel avastasin, et sama masin oli Euronicsis kampaaniahinnaga 580 € ning ostsin selle sealt. Muide, ma kirja lõpus veel palusin, et kui ettepanek neid ei kõneta, siis nad annaks sellest teada, et ma ei jääks asjatult ootama. Õnneks ei jäänudki, hoidsime ootamisega 69 eurot kokku, nii et asjatu see polnud, aga ikkagi, vähe jäi puudu, et oleksin solvunult hoopis Boschi ostnud…

Ma usun, et peaaegu samas hinnaklassis Bosch poleks ka üldse halb valik olnud, kuid imemisvõimsuselt on Dyson V11 Absolute Pro siiski teistest üle (välja arvatud Absolute Extra mudelist, mis ilmselt tõmbab juba ka vaipkatte sisse) ja see sai määravaks.

Seadsime küll algselt enda eelarveks ca 400 eurot, aga kui olime nõus juba 469 € eest V10 Animali ostma, siis sealt 580 euroni polnud enam pikk maa minna ja kuna me oleme siiani kõige odavamaid tolmuimejaid ostnud, siis seekord lubasime endale kõige kallimate hulgast ühe soodsaima ja parima variandi. Tegelikult ka, leidsin e-poodidest isegi üle 800 euro maksvaid akutolmuimejaid, mille andmetest ei lugenud ma välja ühtegi sellist omadust, mis oleks olnud parem kui Dysonil. Nende kõrval tundus 580 eurot V11 Absolute Pro eest isegi hea hind, aga väike see raha muidugi pole, Silveri 17 aastat vana Nissangi ei maksa nii palju…Tahaksin öelda, et tegin just nalja, aga vist ei teinud.

Igatahes, meie esiku pikakarvaline vaip pole mitu aastat nii kohev olnud, ja see, mis sealt välja tuli…Huuh! Korteri ukse ees on pikakarvalise vaiba peal omakorda porivaip, mille külge jäävad kassikarvad nii kõvasti kinni, et vana tolmuimejaga tuli vaipa 100 korda ühtepidi ja teistpidi hõõruda, et karvad läheksid kokku palliks ja kaoksid lõpuks tolmuimejasse. Dysoniga käisin ainult korra vaibast üle ja see oli sama puhas kui ostes. Ma võiksin tuua veel ja veel näiteid, aga ma arvan, et porivaiba omast piisab, et anda edasi kahe tolmuimeja erinevus.

Olgu, meie vana oli üks odavamaid tolmuimejaid üldse, see pole ehk hea võrdlus, aga Dyson tegi silmad ette ka vanemate vähe kallimale Kärcherile. Võtsin Dysoni maale kaasa, et seda emale demonstreerida ja seal selgus, et venna magamistoas olev 15 aastat vana vaipkate on tegelikult rohelist värvi… Nende tööstuslik tolmuimeja üritas selle peale vaikselt peitu pugeda – igavene looder, vahele jäi oma ülejala tehtud tööga. Päriselt, erinevus oli nii meeletu, et ema saatis mind juba järgmisel hommikul Rakvere Euronicsisse sama tolmuimeja järele. Pildil ongi tegelikult tema Dyson – kui ma mõtlesin, et meie uue tolmuimejaga saab olema auto puhastamine eriti mugav, siis ma ei kujutanud ette, et see saab olema nii mugav, et ma ei pea tolmuimejat isegi maale kaasa võtma, hehee.

Mugavuse koha pealt on ka vana tolmuimeja öö ja uus päev, viimase haaran ma seina pealt ning panen sinna pärast tagasi, aega võtab see 3 sekundit. Vana tolmuimeja koukisin tumba seest välja, sest mujale see ei mahtunud ja tumbasse mahtus ka vaid siis, kui teleskoopvars oli kokku lükatud. Tolmuimeja kätte saamiseks läks vaja kahte kätt, kolmas käsi pidi samal ajal tumba kaant lahti hoidma, sest rippuma jäädes oleks see hinged ära väänanud. Kui tolmuimeja oli käes, siis tuli teleskoopvart pikendada, juhe välja tõmmata, seda koristamise käigus kolm korda ringi tõsta ning siis uuesti kolme käega see kupatus tumbasse tagasi tõsta. Tunnistan, et sageli ma ei viitsinud iga väikese asja pärast tolmuimejat välja võtta, ja kui võtsin, siis ma ei viitsinud seda enam tagasi panna.

Tolmuimeja nähtaval kohal hoidmine on muidu üks hea trikk, mille tuttavalt õppisin – kui toad on segamini, siis esikus vedelev tolmuimeja jätab ootamatult ukse taha tulnud inimestele mulje, et koristamine on just pooleli…

Kuna tegu pole praegu koostööpostitusega, siis ma tolmuimejat põhjalikult tutvustada ja näidata ei viitsi, ütlengi lihtsalt, et väga hea masin on. Väikese miinusena tooksin välja vaid selle, et töötamiseks peab Dysonil kogu aeg nuppu all hoidma ja käsi väsib sellest lõpuks ära. Minu käed väsisid muidugi üleni ära ehk esimese pika koristamise järel lõi artriit alates randmetest kuni sõrmeotsteni korralikult välja, aga see on juba minu miinus…

Lõpetuseks tahaksin veidi Silveri üle ka rõõmustada, täpsemalt siis selle üle, et ta mul olemas on. Kui mehed oleksid tolmuimejad, siis tema oleks Dyson, sest ta koristab sama hästi. Mulle meeldib tema puhtusearmastus ja mulle meeldis tema siiras elevus uue tolmuimeja üle. Viimati oli ta koristusvahendist sama vaimustuses, kui ostsin Vileda Spray mopi, mis maksis äkki 20 eurot. Jah, nii lihtne ongi teda õnnelikuks teha! Ma ei pea mitte koristama, vaid varuma koju asju, mis muudavad koristamise tema jaoks mugavamaks. Viimase koduskäigu ajal kasutaski ta hommikuinimesena võimalust ja tegi väikeste toa korralikult korda, kui mina samal ajal poole lõunani magasin… Ausalt, ma ei tea, millega ma ta ära olen võlunud, aga ma loodan, et labase huumoriga, sest sellega saan teda üha uuesti ja uuesti jalust rabada.

Silver teeb tööd ja ma niisama imetlen teda, nagu tavaliselt.

3 thoughts on “Vot see on relv!

 1. Btw ma kirjutasin ka neile, et tänu Sinu postitusele ja kommentaaridele ma üldse neilt tolmuka ostsin. Kas nad ei tahaks Sulle soodsamat pakkumist teha…. äkki nad arvasid, et küll nüüd surub igast otsast, et anna, anna, anna 😀
  Väga ebameeldiv käitumine igatahes, päris raske ju vastata, et ei meile ei sobi!

  1. Vau, väga armas, et neile sedasi kirjutasid. 🙂

   Võib-olla nad tõesti vaatasid, et mingi kokkumäng või pealetükkiv koostöö nurumine, aga kuna ma ei küsinud midagi tasuta, vaid mu ostusoov oli reaalne, siis nad oleksid võinud vähemalt sedagi vastata, et koostöö ei kõneta, kuid neil on tulemas lattu sobivas hinnaklassis V8, äkki sobib see.

   Mulle jäi nende kodulehel ka üks ventilaator silma, aga enam seda sealt osta ei taha. Kindlasti leiab neid ka mujalt. 🙂

   1. Ma ka ei öelnud, et andke tasuta vaid võiksite teha soodsama pakkumise! Kuna ma enne isegi ei mõelnud ka Dysoni ostu peale kuigi olin selle masinaga kursis, aga tänu Su postitusele läksin õnge ja Sa kaalud nüüd samuti selle soetamist. Kirjutasin ju oma nimega, millega just olin masina ostnud, et ses suhtes ei olnud nagu mingi suva “Pille Põlvast” lunimas 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *