Lelo Sona on nüüd veel parem

Juba mõnda aega tagasi tuli välja Lelo Sona2, mis on saanud kasutajate tagasiside põhjal omajagu uuendusi. Näiteks on stimulaatoril nüüd rohkem võimsusastmeid, ainult et need uued astmed ei ole mitte võimsamad, vaid just leebemad, et Sona sobiks ka väga tundlikele naistele. Peatun sellel kohe pikemalt ja toon välja ka teised parendused, aga enne mälestan veidi oma vana Sonat.

Käisin eelmise aasta oktoobris Ulaka Kaunitari 8. sünnipäeval ja kui tavaliselt viiakse sünnipäevalapsele kingitusi, siis mina lahkusin peolt kingitusega ehk täiustatud Lelo Sona Cruise`iga. Ajastus ei oleks saanud olla parem, sest vaid poolteist kuud hiljem lakkas mu kaks aastat vana Sona Cruise`i süda löömast.

Ma ei tea, milline on voodimänguasjade keskmine eluiga, aga keskmisest kallima lelu puhul oleks see võinud olla veidi pikem. Võimalik, et ma lõhkusin Sona ise ära, kui lasin sellel täielikult tühjaks saada ja uuesti laadima hakkasin alles kuu hiljem… Igatahes, viimasel kasutuskorral see veel töötas, aga pärast laadimist käivitub nagu tühja akuga diiselauto: teeb vaid korra tõkk ja käima ei lähe, aga samal ajal on süüde sees ehk nuppe vajutades nende valgustus töötab.

Kuigi mu 99 eurot maksnud Lelo Sona Cruise heitis hinge ootamatult vara, olen talle siiski tänulik kahe toredaid kõrghetki täis aasta eest: ta tõi me magamistuppa midagi, mida ma ei arvanud kunagi saabuvat, ta näitas mulle mu keha eripära ning suurendas minu ja mu partneri enesekindlust kinnitusega, et asi polnud meis. Ma olen selle kõige eest Lelo Sonale igavesti lojaalne, mistõttu oleksin ostnud ise uue stimulaatori, kui Ulakas Kaunitar poleks kingitusega ette jõudnud. Aitäh mõlemale!

Minnes nüüd Lelo Sona2 juurde, siis…

Ei tea, millal Lelo Sona3 välja tuleb…

Kui ma pealkirjas ütlesin, et Lelo Sona on nüüd veel parem, siis ma pidasin silmas kasutusmugavus, tulemus on minu jaoks mõlema versiooniga võrdselt hea (ma pole kindel, kas see üldse parem saakski olla). Kui algne Sona lülitus sisse + nupust ja välja – nupust, siis uuendatud mudelil teeb mõlemat keskmine nupp. Tundub ehk mõttetu muudatusena, aga neid kordi ei olnud üldse vähe, kus ma võimsuse vähendamise asemel lülitasin stimulaatori kogemata välja, seda kõige valemal (ehk siis kõige õigemal) hetkel… Ma olen selle uuendusega väga rahul, sest ma pole uut Sonat kordagi keset … ee … massaaži seisma jätnud.

Aga! Keskmise nupu all on nüüd 8 erineva programmi asemel 12, mis ühest küljest tundub väga hea, valikuvõimalusi on ikkagi poole rohkem, aga kujuta nüüd ette, kui võimsuse vähendamise või lisamise asemel vajutad kogemata keskmist nuppu, programm läheb paigast ära ja õige programmi juurde tagasi jõudmiseks pead nuppu veel 11 korda vajutada… Sellisel hetkel on see uuendus pigem miinus, mitte pluss.

Ma kirjutasin alguses, et võimsusastmeid on rohkem, aga tegelikult on neid vist sama palju (kontrollida ei saa, sest vana Sona ei tööta), lihtsalt madalaima astme intensiivsus on uuel mudelil madalam. Võimalik, et asi on hoopis selles, et Sona2 suu on sügavam ehk stimuleerivad lained jõuavad sihtpunktini kaugemalt. Igatahes, midagi on teisiti ja stimulatsioon on madalaima võimsuse juures palju pehmem, mis on kindlasti ainult pluss. Võimsaim aste on endiselt sama (väljakannatamatult) võimas kui varem, nii et seda ei pea kartma, et uus Sona kuidagi lahjem on, oh ei.

Vasakul Lelo Sona2, paremal Lelo Sona.

Võimsusastmeid on kaheksa ja vaikimisi on võimsus kuskil keskel, seda iga programmi puhul ehk kui sisselülitamise järel minna kohe madalaimale intensiivsusele, siis järgmisele programmile edasi liikudes tuleb võimsust uuesti vähendada. Või suurendada. Kuidas kellelegi rohkem sobib.

Esimene Sona sai palju tagasisidet lärmakuse osas, uuendatud versioon on selles osas parem, aga kindlasti kaugel sosinvaiksest, nagu Lelo ise reklaamib. Sona2 on vaid veidi vähem lärmakas, aga vaikne siiski mitte. Kui ümber on olmemüra (teises toas töötav teler või seina taga töötav kuivati), siis stimulaator ei tundugi nii väga häälekas, aga keset öörahu tahaks sellega küll ainult teki all olla… Alguses… Sealt edasi hakkab kiiresti ükskõik, kas naabrid kuulevad midagi või ei kuule, sest Sona lihtsalt ei anna mahti sellise asja peale mõelda.

Sona2 vs Sona huulikud.

Väidetavalt on Sona2 huulik suurem, aga huulikuid kokku pannes on nende suurused samad, nii et siin on mõeldud ehk sügavust. Küll on huulikute kuju erinev, nagu ka naiste kliitorid, seega võivad arvamused siinkohal erineda, kuid mulle istub Sona2 huulik paremini, see mõjub pehmemalt ega lase keha vastas olles õhku vahele, mis tähendab, et on vähem igasuguseid lurisevaid helisid.

Pehmem tunne ei teki ainult huuliku uuest kujust, vaid ka pehmemast silikoonist. Kompides ma seda vahet kohe ei tajunud, aga see tuleb esile, kui sõrmega huulikuid kergelt suruda – Sona2 huulik vajub poole sentimeetri võrra madalamale, Sona oma peaaegu üldse mitte.

Suure plussina töötab Lelo Sona2 ühe laadimisega kaks korda kauem ehk kuni kaks tundi. Minu puhul tähendab see siis seda, et ühe laadimisega saan seda palju kordi kasutada, sest tänu Lelo Sonale olen meie magamistoas mina see mõne-minuti-mees… Sona on siiski vaid abiks, üksi ei tee ta pooltki seda, mida koos Silveriga – kampa tuleb ta aga pika viivitusega, sest muidu kestakski kogu lõbu mõned minutid, reeglina olen ma pärast seda lihtsalt jalutu. Ma ei kujuta ette, kuidas on võimalik saada 10 või 20 orgasmi järjest… Ma olen mõnel üksikul korral jõudnud jalutuna ka teise orgasmini, mille järel olen juba päris halvatuks jäänud, kolmandale korrale järgneks ilmselt ajusurm.

Tuletan meelde, et veel 2 aastat ja 2 kuud tagasi ei olnud ma vahekorras kordagi orgasmi saanud, nii et mul üüratult suur usk Lelo Sona võimesse tuua see boonus iga naise magamistuppa. Olgu see siis Sona või Sona2, cruise`ga või ilma.

Kui sa oled naine, kellel on raske orgasmi saada, siis võta kliitoristimulaator appi, aga ära loobu proovimast, kui soovitud tulemus ei saabu esimese, teise või kolmanda korraga. 13 aastat sellega ikka ei lähe…

Mhmm, milline valida…

Kokkuvõttes on tõesti Lelo Sona2 eelkäijast mitme asja poolest parem, aga Sona on samuti hea ja tema kasuks räägib praegu hind:

Tundlikele naistele soovitan pigem uut versiooni, aga muidu on soodsaim Sona ka igati hea. Cruise funktsioon on puhas mugavuslisand, sest kui keha vastas võimsus väheneb, siis + nupp on endiselt olemas.

Rohkem ei ole mul vist midagi lisada, loeksin nüüd hoopis teie mõtteid või kogemusi, et ma siin üksinda nii isiklikel teemadel ei peatuks…

30 thoughts on “Lelo Sona on nüüd veel parem

 1. Mul on Lelo Sona ja Satisfyer Pro 2. Ütleme nii, et ehkki teine on odavam ja nii öelda lihtsam, siis meeldib ta mulle kordi enam. Sonaga ma suudan pidevalt käkerdada vale nuppu ja kuidagi, ma ei tea – ehk on asi oskamatuses, sest kui teine “masin” on käepärast võtta ja see on mugavam, siis Sonat nagu väga ei haara.

  Samas – kui ma võrdlen nende kahe tulemust, siis pean jällegi kiitma Sonat. Satisfyeriga pole
  probleemi end 3-4x tippu viia, aga Sona on jällegi sedavõrd palju intensiivsem, et nõustun Sinuga – üks on hea, kaks ülihea, aga vot kolmandaga tuleb ajusurm ilmselt.

  See paneb ikka terve keha niimoodi vappuma ja noh, ma ei oleks kunagi varem arvanud, et ise nii häälekas olen. Aga see lihtsalt tuleb automaatselt. Satisfyeriga mu kõrist taolisi noote ei saabu. 😃

  Tõsiselt, kel on probleeme orgasmi saamisega või kel pole kaaslast, proovige korralikku lelu! Tulemus on seda igati väärt!

  1. Aitäh, et mind siia üksi ei jätnud! 😀

   Mul olid ka mõlemad olemas, aga andsin Pro 2 ära (koos uue huulikuga), minu jaoks jäi see liiga lahjaks, kuigi nuppude süsteem oli tõesti mugavam. Sona2 ei ole ka veel ideaalne, ehk Sona3 tuleb juba erinevates suurustes nuppudega vms, et ei käkerdaks keset aktsiooni pimesi nuppusid vajutades midagi ära. 😀

   “See paneb ikka terve keha niimoodi vappuma ja noh, ma ei oleks kunagi varem arvanud, et ise nii häälekas olen.” Mhmh… Mõtlesin postitust kirjutades, et kas lisan juurde, kuidas naabrid kuulevad pigem mind… 😉

 2. Mul on Lelo Sona aga ma ei saa seda kasutada mitmel põhjusel. Esiteks teeb see nii tobedaid lurisevaid helisid. Teiseks on tunne, et see rikub mu enda orgasmisaamise võime ära ning pärast enam muudmoodi ei oskagi. See tegi mu nagu tundetuks juba mõne kasutuskorraga.

  1. Helid on alguses tõesti harjumatud, aga ma leidsin ajaga nurgad, mille all ei ole palju lurisevaid helisid. Sona2-ga on neid üleüldse vähem. Kuiva naha peal on ka asi vaiksem, siis mõjub aga stimulatsioon teravamalt…

   Kui Sonat igapäevaselt kasutada, siis ehk tõesti on kliitor järgmisel päeval veel veidi tuim või hell, aga muidu minu puhul on pikaajaline efekt pigem vastupidine olnud, olen just tundlikumaks muutunud, aga mitte nii tundlikuks, et jõuaksin abivahendita lõppu.

 3. Mul ei ole ühtegi lelu, aga olen möelnud et vöiks olla.. vaatan kas ja kui palju sünnipäevaks ümbrikus kingitusi koguneb.. ehk ostangi miskit 😉

  1. Sona oleks hea sünnipäevakink küll. Kui enne pole lelusid olnud, siis Sona2 on ehk parem variant, selle madalaim intensiivsus on eelkäia omast ikka oluliselt leebem. 🙂

 4. Nad võiks selle teha vol3-s, et ta jätaks paikapandud võimsuse meelde. Minu jaoks peab see olema suht miinimumi lähedal, muidu on nii intensiivne, et lausa valus. Aga kui nüüd keset aktsiooni tahaks režiimi muuta, siis ehmata ennast rebaseks, sest ta on jälle liiga võimas.
  Muidu on see tõesti imehea ja kindlapeale abivahend. Ilmselt koos mehega oleks veel parem, aga seda ma ei oska kommenteerida 🤨

  1. “Muidu on see tõesti imehea ja kindlapeale abivahend.”

   Seda on hea lugeda! Kui Sona välja loosisin, siis kommenteerisid, et all lõõtsub vaid tuul juba 24 aastat, nüüd on siis veidi tormi ka. 😀

 5. Mina olen igasuguste uuenduste poolt. Oman sona cruiset ja saan jätkata vaid kiidulaulu. See võtab tõesti jalust nõrgaks ja mina saan sellega alati “ kuldse vihma” orgasmi, mida ma varem partneritega kogenud polnud… Naised armastagem ennast veel ja veel 😍.

 6. Ma võtan siin juba ammu hoogu, koju Sona soetada – mille äks hoogu saingi Sinu kunagisest postitusest
  ja nüüd Saab tänu Sulle veel soodust ka, veel enam põhjust tellimus ära teha.. Super 🙂

 7. Ma eelmisest postitusest saati rääkisin abikaasale ka sellest ja tahtsin ka seda, aga ei raatsinud väljaminekut teha. Nüüd eilsest saati olin kahevahel, aga abikaasa ergutas, et osta ära niiet ostetud ta just sai- Lelo Sona 2, eks nüüd jään ootama ja vaatama, et kas ja mis.

 8. Mina ostsin kunagi sinu kuulsa artikli ajendil Sona Cruise’i ja minu jaoks oli see täiesti elumuutev kogemus. Kuulun nimelt ka nende naiste hulka, kes vaginaalses vahekorras orgasmi ei saa (hea on ikka, lihtsalt mitte orgasmihea). Anaalselt saan, aga seda ma ei pea muudel põhjustel siiski eriti tervislikuks. Leloga esimene kord saades olin ma ikka konkreetselt pilditu korraks. Nüüd kogenud kasutajana hämmastab mind endiselt selle töökindlus ja kui kiiresti see mind orgasmini viib, natuke ehk isegi liiga kiiresti. Kasutan ka ainult madalama võimsusega. Aga lühidalt öeldes – olen sulle siiani südamest tänulik, et sa tookord sel teemal ja just sellisel moel kirjutasid.

 9. Aga kumb sinu meelest parem on – kas Sona Cruise või Lelo Sona 2? Neil hinf suht sama (sinu koodiga saab soodust ka, et see 10 euri siia-sinna ei muuda asja). Ma märtsis ilmselt ostan, aga mõtlengi, et kas pigem Sona Cruise või Lelo Sona 2. Et kallimat ei saa hetkel lubada, muidu telliks ilmselt kohe Sona Cruise 2 😀

  1. Oih, sa oledki neid võrrelnud, minu viga, ma arvasin, et sa seda esimest Lelo Sona ja Lelo Sona 2 võrldesid 😀 Aga ikkagi – kui saaksid ühe valida, siis kas Lelo Sona Cruise või Lelo Sona 2? 😀

   1. Cruise on ainult lisavõimsuse funtsioon, mis rakendub, kui suruda stimulaator vastu keha. Muu kõik on sama ja kui tavalisel Sonal jääb keha vastas jõudu vähemaks, siis saab seda ise ka nupust juurde lisada, välja arvatud juhul, kui kasutada Sonat täisvõimsusel (mida ilmselt vähesed suudavad). Minu jaoks cruise funktsioon asendamatu pole, aga Sona2 huulik meeldib küll nii palju rohkem, et eelistaksin seda. 🙂

 10. Mul vastupidine “häda” – mehega saan, abivahenditega null. Ja ei ole vähese katsetamise viga. Vidinaid on olnud tükki viis, omad käed lisaks, seksuaalse elu aastaid üle 20. Lihtsalt olen aru saanud mõnest asjast – mind absoluutselt ei suuda füüsiliselt erutada mingi surisev asi; mul on vaja “sellel hetkel” vaja lisaks ka muud – nt suudlemist; välisest stimulatsioonist ei piisa jne. Ühesõnaga arvestades, kui palju vidinaid mul oleks vaja, et ise hakkama saada (mh, suudlemisrobotit vist pole veel leiutatud?), on tulemuslikum ja lihtsam see asi inimesega ära ajada. Ja teate, milline jama on, kui inimest, seda oma inimest pole parasjagu käepärast võtta? Jama! Tahad, aga ei saa.

  Lisaks muudele asjadele olen ma ka teada saanud, miks välisest stimulatsioonist väheks jääb. Sel on lausa terminoloogiline nimetus olemas – hooded clitoris. Aga vat opile ka minema ei hakka. Ega meil siin Eestis neid ilmselt ei tehta ka veel.

  Ahjaa, hankisin minagi tollal Lelo Sona, aga null on jätkuvalt null.

  1. Guugeldasin “huuded clitoris” ja mul on vist sama seis, või on mul siis ainult hood… 😀 Igatahes jääb ka minul välisest stimulatsioonist väheks, aga minule tulebki siinkohal Sona appi, sest selle stimulatsioon tungib sügavale.

   Eeldan, et mehega saad vaginaalse orgasmi… Kas välis- ja seespidise mänguasja samaaegset kasutamist oled proovinud? Kas nii on endiselt null?

   1. Jah, mehega saan vaginaalse. Ja väline-sisemine koos null. No pole neid asju, mida mul lisaks tarvis – on vaja sooja ihu ja huuli jne ka. Sisemiste mänguasjade kuju ja “tunne” on samuti valed, no pole see. Mis teha. Seni, kuni mees olemas, ei ole probleemi, aga on olnud mõned komandeeringud, kus roni mööda seina üles.

 11. Ma lasin Sinu esimest arvustust Lelo kohta lugeda mehel. Paar päeva enne jõule tõi abikaasa mulle paki, milles oli Lelo Sona Cruise. Kasutan seda üksi ja koos abikaasaga. Aitäh Sulle, tänu su postitusele julgesime investeerida ning oleme hästi rahul! 🙂

 12. Ma ka selles pundis, kes pärast Sinu esimest postitust endale lelo soetas 🙂 Ei ole kunagi elus orgasmini jõudnud (aastaid 35) ja ei aita ka lihtsalt näputöö jms nipid, suuseksist ei ole ma kunagi hoolinud ja ei eruta ka eriti.. ja peab nentima, et Lelo on päris hea abimees tõesti, aga päriselt lõpuni ei ole ma ka selle vahendiga jõudnud, kuigi lootust nagu oleks rohkem – vähemalt squirting vms toimib, see on vist see “kuldne vihm” siis, mida keegi eelnevalt mainis.. alguses arvasin, et see ongi orgasm 😀 aga no hea on küll, aga mingit suuremat rahuldust ja vabanemist ning vappumist see siiski ei paku, nii et ilmselt peab veel midagi ägedamat ees ootama 🙂
  Ilmselt peaks tõesti veel rohkem ja pikemalt katsetama ning võib-olla koostöös asjatundliku ja erutava partneriga oleks efekt veelgi suurem, seni olen siiski pigem üksi hullanud.

  1. Sama. 32 ja skoor totaalne null. Ei mehega, käega ega leludega. Sona 2 natuke nagu lubab ja siis ikka ei midagi.

   1. Kahju, et Sona kohe võlurohuks ei osutunud, aga lootust siiski on, kui see vähemalt lubab. 🙂

    Tsikibriki, kui erutavat partnerit pole käepärast võtta, siis proovi “šongleerida” Sona ja vibraatori/dildo või muu seespidise mänguasjaga. On küll veider, aga sedasi võib efekt suurem olla. Ja/või lisa juurde visuaalne stimulatsioon ehk maakeeli porno, valikust leiab kindlasti midagi meelepärast.

    Sona üllatas mind küll kohe esimesel korral, aga selle tõelise potentsiaali sain kätte pigem aasta hiljem ehk harjutamine ja erinevate variantide katsetamine andis palju juurde. Loodan, et leiate ka ühel ilusal päeval (või ööl) õige nupu üles. 🙂

 13. Ma olen pealtnäha hea inimene, kes soovib oma ellu vaid rahu ja armastust, vaatan isegi Jumala poole ja olen parematel päevadel täis Püha Vaimu, aga siin blogis jagan ainult õelust ja viha täis kommentaare… Asi pole sinus, vaid minus ja ma tegelen endaga, kuni tuleb aeg, kus olen täis ainult Püha Vaimu, küll siis saabub ka rahu ja armastus.

  M. M.

  Liivi, veebilehe omanik: Tegu oli varasemalt negatiivse kommentaariga. Tarm ehk M. M. on käinud siin 2017. aasta algusest erinevate (ka oma pereliikmete) nimede alt ainult oma inetut külge näitamas. Kord soovitas ta mul Mallukast eeskuju võtta ja mitte olla nii hale. Võtsin teda nüüd kuulda ja muudan, Malluka eeskujul, edaspidi kõik tema kommentaarid ära.

  1. Ära muretse, ma ei pea vimma. 🙂

   Kui vastata su algsele kommentaarile (mille ma muutsin Malluka eeskujul ära, nagu lubasin), siis sa ei pea muretsema ka minu seksuaalsuse pärast, ülekaal ei mõjuta seda. 🙂

 14. Mitu aastat vana postitus, kuid sattusin siia, sest ka minu Sona suri lihtsalt ära. Hakkasin uurima, et mis viga võib olla ja sattusin selle postituse peale.. Nüüd mõtlen, et on see mingi tüüpviga või milles asi? Ei julgegi uut tellida, kui sedasi heast peast maha sureb paari aastaga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *